SEO’da Başarı İçin Gerekenler

Aldenard olarak verdiğimiz temel hizmetlerden birisi de kurumsal sayfamızdaki hizmetlerimiz bölümünde yer alan SEO – Arama Motoru Optimizasyonu hizmeti.
İzmir’in SEO Firması Aldenard yazımızda verdiğimiz bu hizmeti ve başarımızı anlatan kısa bir yazıyı daha önce paylaşmıştık. O yazıyı yazdığımız günden bugüne, SEO‘daki başarımızı ve referanslarımızı daha da arttırdık. Bu referansları arttırmamızla birlikte SEO’da nasıl verim alınabileceğini paylaşalım istedik. Böylece hem potansiyel müşterilerimize ve müşteri adaylarımıza, hem de bu alanda çalışmak isteyen kişilere bir nebze de olsa yardımcı olmayı hedefledik. İşte SEO’da Başarı İçin Gerekenler;

  • Öncelikle SEO‘nun titizlik ve tecrübe gerektiren bir çalışma-hizmet olduğunu belirtelim. İnternetteki birçok forumda ya da ilan sitelerinde çok düşük fiyata bu hizmeti verenlere, verdiğini iddia edenlere aldanmayalım ve belirli yol katetmiş, başarılı referanslara sahip, fatura kesebilecek kişi & markalar ile çalışalım. (Aldenard olarak biz de başta olmak üzere, sektörün birçok öncü-bilinen SEO firması, faturasını kesmekte ve vergisini vermektedir)
  • SEO çalışması yapacak firmanın web & dijital alanlara dair bilgi & tecrübesini de göz önünde bulundurun. Çünkü, SEO’nun temelini web sayfalarının yapısı-kurgusu oluşturduğu gibi en iyi desteklendiği alanlar da sosyal medya platformlarıdır.
  • SEO çalışmalarınızı yürütecek marka, sektörünüze uzak bir marka ise; ilk başta sektörünüzü tanıtıcı, yönlendirici bilgiler aktarın ve böylece rakip-sektör analizi daha yapılarak verimli bir SEO süreci başlatılmış olunacaktır.
  • Sıfırdan bir web sayfası ile çalışmaya başlayacaksanız, link ve sayfa yapılarını arama motoru optimizasyonuna uygun şekilde dizayn edin ve sayfaların açılış hızlarına, yüklediğiniz görsellerin boyutlarına dikkat edin.
    Eğer var olan bir siteniz üzerinden çalışacaksanız, mevcut hataları SEO‘ya uygun şekilde revize edin.
  • Alanınıza dair özgün-kaliteli ve bilgilendirici içerikler üretin. Bu içeriklerde markanızın alanını & hizmetlerini en iyi şekilde vurgulayın. SEO hizmeti alacağınız marka, sizin alanınıza yabancı olabileceği için içeriksel açıdan desteklenmeye ihtiyacı olacaktır. Başarılı bir SEO süreci için alanıza dair bol içerikler üreterek, SEO hizmetinizi sağlayan firmaya ve sürece katkı sağlamış olursunuz.
  • Ürettiğiniz içeriklerin daha fazla kitlelere ulaşması için sosyal medyayı etkili şekilde kullanın. Eski tip SEO firmaları sosyal medyanın SEO için önemini henüz kavrayamamış olsa bile, bazı sosyal medya platformları SEO için oldukça etkilidir. (Markalar İçin Sosyal Medyanın Önemi yazımızı da okuyabilirsiniz)
  • İç SEO‘yu tamamlamadan Dış SEO‘ya yönelmeyin. Önce sitenizdeki gerekli düzenlemeleri vb sağlayın, belirli süre içerikler üretin. Ondan sonra dış faktörlerden makale, kaliteli backlink gibi yollara başvurun.

SEO’da Başarı İçin Gerekenleri temel olarak bu şekilde sıraladık. Başarılı bir SEO süreci için, belirttiğimiz 7 maddeyi dikkate almanızda fayda var. Özellikle alanınıza yabancı SEO firmalarının işini ne kadar kolaylaştırırsanız, sürecin etkileri de o derece olumlu olacaktır.

Başarılı bir SEO hizmeti almak, arama motorlarındaki sıralamanızı organik olarak yükseltmek isterseniz İzmir’in SEO Firması Aldenard‘a ulaşabilirsiniz.

 

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir