SEO Firmaları Ne İş Yapar ?

SEO Firmaları Ne İş Yapar ?
Dijital dünya ile ilgilenen birçok kişi SEO‘yu yüzeysel de olsa bilmektedir. SEO : Search Engine Optimization kısaltması olarak, Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelmektedir. Bu da başta Google olmak üzere, Yandex, Yahoo gibi arama motorlarına dair yapılan optimizasyonları kapsar.

Bu optimizasyonlar, temelde arama motorlarında üst sıralarda yer almayı kapsar ve hedefler. En kısa ve net tabiri ile SEO’yu; arama motorlarında üst sıralarda yer alma çalışmaları olarak tanımlayabiliriz.
Yapılan bu çalışmalar ise %80-%90 oranında Google arama motoruna yönelik yapılmaktadır.

Dijital alandaki rekabetin artışı ve sürekliliği ile SEO alanında hizmet veren firmalar da hızla artış göstermekte olurken, işini iyi ve kaliteli şekilde yapanlar ön plana çıkmaktadır.
Peki zorlu rekabet dünyasında hizmet veren SEO Firmaları Ne İş Yapar ?

  • İlk olarak çalışılacak markanın sektörünü analiz eder, markanın verdiği-vereceği hizmeti benimser
  • Sektör analiziyle birlikte sektörde yer alan tüm rakipleri inceler
  • Sektördeki markaların arama motorlarında hangi kelimeler ile arandığını ve çalışılacak markanın arama motorlarından gelen trafikteki kelimelerinin analizini yapar
  • Gerekli analizleri sağladıktan sonra markaya trafik getirtecek, Google’da arandığında üst sıralarda çıkacak kelimeleri belirler ve buna dair çalışmalara başlar.
  • Web sayfası SEO çalışmaya uygun bir web sayfası değil ise bunu markaya belirterek; SEO çalışmalarına uygun, responsive bir site geliştirilmesini sağlar.
  • Web sitesinin optimizasyonunu gerçekleştirir (SEO’ya uygun ise) ; sayfa-kategori, title-description, görsel düzenlemeleri ve sayfa açılış hızlandırmaları gibi.
  • SEO kelimeleri doğrultusunda içeriklerin oluşturulmasını ya da kontrolünü sağlar
  • Gerektiğinde, yapılan çalışmalara katkı sağlayacak şekilde trafiği ve kalite değeri yüksek sitelerden backlink sağlar (Bu kesinlikle yapılacak diye bir kaide yok, tedbirli ve kontrollü yapılmalı)
  • Özel SEO araçları ile var olan kelimelerde, çalışılan web sitesinin sıralamasını ve kelimelerin sağladığı trafiği kontrol eder, buna dair geliştirmeler yapar.
  • Hedef daha üst sıralar ve 1.sayfa 1.sıra ise , bu hedef doğrultusunda sıkı takip, analiz ve üst sıralarda yer alacak tüm çalışmaları, arama motorunun izin verdiği organik çalışmalar doğrultusunda gerçekleştirir.

Aldenard olarak, SEO Firmaları Ne İş Yapar ? sorusuna genel hatlarıyla yanıt verdiğimizi düşünüyoruz. Sizler de hizmet almadan önce, çalışacağınız SEO firmasının bunları sağlayıp sağlamadığını bilerek çalışmaya başlarsanız, içiniz daha rahat şekilde verimli bir çalışma gerçekleştirebilirsiniz.

Yukarıda aktardıklarımızı ve daha birçok yöntemi sağlayan İzmir SEO Firması Aldenard ile çalışmak & bilgi almak isterseniz, www.aldenard.com‘da yer alan iletişim formumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir